חברת עג'י מחזיקה צי נרחב של למעלה מעשרים משאיות ביוב ייעודיות, המכונות גם ביוביות. מדובר במשאיות בגדלים שונים עם נפחי מיכלים שונים, המסוגלות לתת מענה אפילו למקומות מאתגרים ונמוכים כמו חניונים מתחת לקניונים ומרכזים מסחריים.

השירות ניתן על ידי אנשי צוות מיומנים באשקלון, באר שבע, נתיבות, שדרות ויישובי הסביבה באופן מהיר ויעיל, ובסטנדרטים הגבוהים ביותר.

כמה מילים על ביובית

ביובית, שנקראת גם משאית ביוב, היא מצד אחד משאית לכל דבר ומצד שני שונה ממשאיות אחרות. למעשה, מדובר באחד הכלים החשובים ביותר עבור האנושות בעידן המודרני, רק שאנשים רבים אינם מודעים לכך. אכן, כל עוד אין בעיה במערכת הביוב כולנו נוטים לשכוח ממנה, רק מורידים את המים באסלה או פותחים את הברז בכיור – והכל תקין. אפשר להמשיך הלאה בשגרת היום.

אבל כאשר המים אינם יורדים כמו שצריך, כאשר ריחות רעים מתחילים לחדור אל הבית, המשרד, בית העסק או המפעל – אנו נזכרים שישנה מערכת מפותלת של צינורות לניקוז הביוב. כאן בדיוק נכנסת לתמונה הביובית. הביובית נקראת לשירות במגוון רחב של מצבים במערכת הביוב. למשל, היא נדרשת לצורך פתיחה של סתימות ביוב ובעיקר סתימות יחסית משמעותית ומורכבות.

כמו כן, היא נדרשת כאשר יש לשאוב בורות ספיגה, הצפות ושפכים, כאר צריך לשטוף ולנקות צנרת ביוב לתחזוקה שוטפת ועוד. אבל איך הביובית עושה זאת בעצם?

ממה מורכבת הביובית?

כאשר תזמינו אותנו לשירותי ביובית באשקלון תוכלו לראות שהביובית היא קודם כל משאית. יחד עם זאת, ממש כפי שיש משאיות רבות על הכביש כך יש ביוביות בגדלים שונים, למשל ביובית במשקל שבעה טון ולעומתה ביובית ענקית במשקל 35 טון.

בתוך כך, ישנם הבדלים בגדלים המשאיות, למשל משאיות יחסית קומפקטיות שיכולות להיכנס לשטחים נמוכים, סגורים וצרים כמו חניונים, משאיות גדולות וגבוהות המיועדות לשטח פתוח וכן הלאה. מעבר לשלד, הביובית מורכבת מכמה חלקים עיקריים ובראשם המיכל שמיועד לקליטה ואגירה של השפכים, השמנים, המוצקים וכדומה שנשאבים מתוך מערכת הביוב.

גם כאן, ישנם מיכלים מגדלים שונים שכן הצורך של בניין מגורים אינו דומה לכמות השפכים הנשאבת למשל ממפעל או ממרכז מסחרי. בדיוק מסיבה זו אנו מחזיקים צי כה נרחב של ביוביות, המאפשר לתת לכל לקוח מענה מותאם ספציפית לצרכיו, וזאת באופן מהיר ויעיל מבלי שיידרש להמתין זמן רב עד לקבלת השירות.

יש להדגיש כי בתור חברה השומרת על סטנדרטים גבוהים ועובדת בהתאם לתקן ISO 9001, אנו מובילים את השפכים שנשאבו מתוך מערכת הביוב רק אל אתרים מורשים ומאושרים על פי חוק. זאת, לא רק בגלל דרישות החוק ומשרדי הממשלה, אלא כי אכפת לנו מהסביבה ומי כמונו יודע ששירותי ביובית באשקלון מגנים עליה מפני זיהום מי תהום.

מלבד המיכל, בביובית יש עוד מרכיבים וציוד משתנה. בראש ובראשונה קיימת משאבה האחראית על שאיבת השפכים מתוך הצנרת. גם המשאבות משתנות בעוצמתן ובהספק השאיבה שלהן, כאשר במרבית המקרים ככל שהמשאית יותר גדולה כך הספק המשאבה עולה.

מנוע המשאבה פועל על דיזל או בנזין וחשוב לציין שעד לפני מספר שנים היו משאיות ייעודיות לשאיבה ומשאיות ייעודיות לשטיפה. יחד עם זאת, לאורך השנים נפתרה סוגיה זו וכיום הביובית מסוגלת גם לשאוב וגם לשטוף. מבחינת השטיפה, מדובר בפעולה הפוכה לזו של השאיבה, כאשר לביובית מצורפים צינורות באורכים משתנים שיכולים להיכנס לעומק הצנרת.

צינורות אלו מצוידים בראשים מיוחדים המספקים סילון מים דק וחזק ביותר, עד לרמה של שלושת אלפים בר. המשמעות היא שביכולתם לפרק כל חומר שומני, מוצק או אפילו לחתוך שורשי עצים שחדרו לצנרת וחוסמים אותה.

מי צריך את שירותי הביובית?

שירותי ביובית באשקלון נדרשים על ידי גורמים רבים – פרטיים, ציבוריים, תעשייתיים ועסקיים. כך למשל, אנו מספקים שירותי תחזוקה עבור מסעדות, בתי קפה, בנייני מגורים וכדומה עבור שאיבת בורות רקב ובורת שופכין. לעיתים בבורות אלו יש סתימות המובילות להצפות, לריחות חיים, לבעיות תברואה, לנזקים סביבתיים ואחרים, ויש למנוע הסתימה מראש על ידי שאיבת הבור.

בנוסף, השירות נדרש על ידי בתי עסק מסוימים ומפעלים שכחלק מפעילותם משתמשים בשמנים, הנוטים לסתום את מערכת הביוב ולכן יש להעבירם אל בורות שומן מיוחדים. עבור לקוחות אלו אנו מספקים שירותי ביובית שוטפים לצורך ניקיון צנרת הביוב ובורות השומן למניעת בעיות תברואה ונזקים חמורים, ולעמידה בדרישות החוק.

בנוסף לכך, שירותי ביובית באשקלון בהחלט נדרשים בעת תקלה קריטית במערכת הביוב. למשל, כאשר ישנה סתימה חמורה או מורכבת במערכת הביוב, בדרך יהיה צורך להביא ביובית לצורך שאיבת החומרים מהמערכת, שטיפתה ופינוי הגורמים לסתימה. כמו כן, אם ישנה הצפה של שפכים במקומות נמוכים כמו חניונים, שירותי הביובית הם בגדר הכרח.