חברתנו מספקת שירותי ביובית בשדרות מזה שנים רבות. החברה פועלת מאז שנת 1996 ומקפידה תמיד לעמוד בראש מבחינת צי המשאיות והציוד הייעודי שברשותה, כמו גם כוח האדם המוכשר והמיומן. זוהי הסיבה שבגללה אנו זוכים להערכה כה רבה בקרב לקוחותינו משדרות, באר שבע, אשקלון, נתיבות ועוד, הנמנים כל כלל המגזרים במשק – פרטיים, ציבוריים, עסקיים ותעשייתיים.

פתרונות מותאמים לכל צורך

הביוביות שלנו מסוגלות לספק מענה לכל צורך הקשור לקווי הביוב, לרבות שאיבות שוחות ובורות ביוב, פתיחת סתימות, תחזוקה שוטפת של קווים ועוד. בזכות צי הביוביות הנכבד שלנו המונה למעלה מעשרים רכבים בגדלים שונים ובמגוון נפחים של מיכלים, אנו יכולים לתת מענה מצוין לכל לקוח – החל בבניין מגורים ועד למפעל גדול, מסעדה, בית אבות, בית מלון וכן הלאה.

אחד השימושים היותר נפוצים של שירותי ביובית בשדרות הוא לשאיבה של בורות ביוב. מדובר בבורות שאליהם מתנקזים קווי הביוב ממקורות שונים, למשל מבתים פרטיים או בורות שנמצאים בחניונים של מרכזים מסחריים, בורות של מפעלים ועסקים שונים וכן הלאה. כל עוד המערכת עובדת בצורה תקינה, הבור ממלא את תפקידו נאמנה.

יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם הבורות נסתמים והמים והשפכים מתחילים לעלות, מה שמוביל לריחות רעים, למפגע תברואתי עקב חיידקים ובקטריות ולעיתים אף להצפות הגורמות נזק לרכוש, לאיכות החיים ולסביבה עקב חלחול של שפכים אל מי התהום. ביובית של חברתנו יודעת לתת מענה לבעיות כאלו.

מדובר במשאיות שעליה מותקן מיכל גדול (הנפח משתנה בין הכלים), ויש לה גם צינורות ייעודיים ומשאבה. באמצעות הצינורות והמשאבות החזקות שואבים את החומרים שנאספו בתור הבור וגורמים לסתימתו, החל בשומנים ועד למוצקים כגון מגבונים, חפצי טואלטיקה וכדומה. במרבית המקרים השאיבה עצמה כבר פותרת את הבעיה ומאפשרת פעילות תקינה של הבור.

יחד עם זאת, לעיתים נדרשות פעולות נוספות של שטיפה בלחץ מים גבוה ועוד, ואנשי המקצוע שלנו יידעו לתת את המענה לכל בעיה. יש לציין כי שירות ביובית לשאיבת שוחות אינם נדרשים רק כאשר הבעיה כבר ברורה וחמורה. למעשה, חשוב לבצע פעולות תחזוקה שוטפות עם חברתנו הכוללות שאיבה של הבור, כדי למנוע את הבעיה מראש.

יתר על כן, קיימים עסקים ומבני ציבור כגון מוסדות חינוך, בתי כנסת, מועצות ועיריות, מפעלים ומסעדות, המחויבים בהתאם לחוק בפעולות שאיבה שוטפות של הבורות, ואף בהפרדת חומרים ממי השפכים והעברתם לבורות ייעודיים. חברתנו מספקת מענה שלם גם לצרכיהם ותופרת לכל לקוח את השירות המתאים אישית לצרכיו.

אילו בעיות נוספות פותרת הביובית?

שירותי ביובית בשדרות מיועדים לצרכים נוספים, ובפרט לטיפול בבעיות בצנרת הביוב העוברת מתחת לקרקע. דוגמא נפוצה לכך מהווה מקרה של סתימת צנרת עקב שורשי עצים. במקרה כזה, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לשאוב את תכולת הצנרת אל תוך מיכל הביובית, כשלאחר מכן עם סיום העבודה נעביר את השפכים למכון מורשה ומאושר על פי חוק.

בתוך כך, ייתכן שנחליט להיעזר ברובוט משוכלל עם מצלמה המסוגל להתנהל בפיקוח איש מקצוע בתוך קו הביוב, ולהעביר תמונה ברורה ורחבה של כל מה שקורה בתוך הצנרת. כך נוכל להגיע אל מיקומם המדויק של שורשי העצים שחדרו אל הקו.

לאחר מכן, ניעזר בביובית ובאמצעים נוספים על מנת לטפל בשורשים, בדגש על שימוש בלחץ מים גבוה וחזק במיוחד עם סילון דק המסוגל לחתוך אותם. לעיתים גם יהיה צורך בעבודת כפיים מאומצת על מנת להרחיק את שורשי העצים מהקו. בנוסף, במקרים מסוימים יהיה צורך לבצע תיקונים בצנרת של הנזקים שגרמו לה שורשי העצים.

יש לציין כי חברתנו מבצעת תיקונים פנימיים בצנרת ללא הרס סביבתי או נזקים המצריכים לאחר מכן הוצאות גבוהות. יחד עם זאת, כמובן שאיננו ממליצים להמתין עד שהסתימה בבור או בקו הביוב תתרחש, וזאת ממספר סיבות. ראשית, כאשר מתרחשת סתימה הדבר עלול להסב פגיעה חמורה לאיכות החיים, למוסד או לבית העסק.

כך למשל, מסעדה או בית קפה שהביוב עולה אצלם על גדותיו, יסבלו מן הסתם מריחות רעים שישפיעו באופן מהותי על התדמית ועל שביעות הרצון של הלקוח, שיחשבו פעמיים אם לחזור למקום בפעם הבאה. אמנם בחלק מהעסקים ממילא קיימת דרישת תחזוקה שוטפת על ידי החוק, אבל גם אם הדרישה לא קיימת אנו ממליצים לקבל את השירות אחת לכמה חודשים.

הדבר ימנע פגיעה בהתנהלות השוטפת של העסק, ימנע הוצאות גבוהות יותר על פתיחת סתימות מורכבות ותיקונים, וימנע פגיעה ברווחתם של עובדים, לקוחות או דיירים במבנה.