הבטון הוא אחד החומרים הכי נפוצים ושימושיים שיש ויש לכך סיבות טובות. מצד אחד הוא חזק מאוד ומצד שני הוא גמיש מאוד ליצירת כל מיני תבניות, אפילו מורכבות, בעזרת יציקה. עם זאת לעתים הבטון פשוט לא נחוץ ואפילו מפריע ויש צורך לפרק אותו או לחצוב בו. לכן נדרש שירות חציבה בבטון.

מדוע יש צורך לחצוב בבטון?

החציבה בבטון אולי נשמעת לכם כמו משימה שנועדה להרוס בניינים ישנים אך למעשה היא הרבה יותר רחבה מזה. כאשר יש צורך להרוס חלק מסוים בבניין ניתן לקדוח או לחצוב בבטון אך גם כאשר יש צורך לפרק מדרכות כדי לשדרג אותם, כאשר יש צורך לחצוב בכביש בטון כדי להגיע לתשתיות וכן הלאה.

כל שירותי החציבה הללו חשובים מאוד ואי אפשר לבצע אותם לבד. כמו כן, יש צורך לחצוב בבטון כדי לשנות את צורתו, כדי לשפר את הבנייה ואולי אפילו להוסיף לה דרכי גישה או חדרים נוספים.

מי יכול לחצוב בבטון?

החציבה בבטון היא מלאכה קשה ומורכבת מאוד, והיא צריכה להיות גם מאוד מדויקת. יש לא מעט סיבוכים שיכולים לעלות כאשר חוצבים בבטון, על אחת כמה וכמה כאשר החציבה עצמה אינה מקצועית.

החציבה בבטון יכולה להיות פשוטה יותר אם רק לכן יש חברות מסוימות שלהן יש הכשרה לחציבה בבטון ורק הן יכולות לבצע את הפעולה הזו גם באופן תיאורטי וגם באופן מעשי. מה כבר יכול להסתבך בחציבה בבטון?

מה הסכנות בחציבה בבטון?

לא רק שהחציבה בבטון יכולה להיות לא מקצועית, היא גם יכולה להיות מסוכנת. נתחיל קודם כל מהאסונות הפחות כבדים, אלו שמסתכמים בנזק למבנה או למקום שיש לחצוב.

אולי נדמה לכם שהחציבה תמיד תתבצע כדי לפרק אזור מסוים מבטון אך לעתים החציבה המתבקשת היא רק כדי לחלק לוח בטון גדול לשני חלקים. כמו כן לעתים יש צורך לקדוח או חצוב בבטון רק כדי לדחוף בו צינור. כל תזוזה לא מתאימה עם המכשיר שחוצב או קודח יכולה לגרום לסדקים גדולים מאוד שיהרסו את הבטון לחלוטין. במקרה הגרוע יותר הבטון יישבר לחלוטין והגרוע עוד יותר, המכשיר יפגע בסובבים או בעובד.

כמה זמן לוקח לחצוב בבטון?

קשה לדבר על הזמן שלוקח לחצוב בבטון כי הוא יכול להשתנות מאוד לפי סוג החציבה. לעתים החציבה תהיה פשוטה מאוד והיא תיקח כמה דקות ספורות ולעתים היא תדרוש כוח רב ודיוק ברמה הכי גבוהה שיש, כך שהיא תיקח יותר משעה.

כמובן שבדרך כלל פעולות החציבה יתבצעו תוך כדי עבודה והכלים הללו כבר יהיו במקום ולכן גם קשה לדבר על הזמן הכולל שייקח לחצוב. החציבה יכולה להיות הרבה יותר מהירה בלי פשרות על האיכות והדיוק, אם החברה תהיה מנוסה יותר והמפעילים של אותם כלי קידוח וחציבה יהיו מנוסים. ההבדלים בין החברות בפרמטרים אלו יהיו ניכרים

מה זה חיתוך בטון?

כדי לפתוח את החלל של המבנה צריך כמובן להוריד את הקירות החוצצים בין החדרים. קירות חזקים ועמידים לרוב עשויים מבטון שהוא חומר חזק ועמיד במיוחד, שלא קל לחתוך או לחצוב בו. בחיתוך בטון משתמשים בציוד מיוחד שמיועד לשם מטרה זו. בעזרתו ניתן לחדור דרך הבטון, לנסר ולנתק אותו מכל שאר המבנה.

חיתוך אסתטי, מקצועי, בטיחותי ומדויק

באמצעות טכניקות המאפשרות חיתוך בטון ניתן לשפץ כל חלל שהוא, ולהגיע לתוצאות מעולות. קיימים כיום מגוון כלים המאפשרים לחתוך בטון באופן מהיר ומושלם, כדי לספק מענה לכל רצון שיש לנו ולחסוך לנו זמן יקר ואנרגיות. כך למשל, שימוש במסור דיסק ייחודי, אפקטיבי יותר בהשוואה לשבירת הקיר ויציקתו מחדש בשביל ליצור בתוכו פתח לחלון, לדלת או לעליית גג.

חיתוך בטון ביהלום

היהלום הוא החומר החזק ביותר שקיים ביותר בטבע, ולכן לרוב משתמשים בכלים עם מסור מיוחד שמצופה ברסיסי יהלומים. כך הוא מסוג לחתוך ולנסר כל דבר, אפילו בטון מזוין, מבלי שהמכשיר עצמו יינזק. טכניקה זו מאפשרת לעבוד באופן נקי ומדויק יחסית. באמצעות שיטה זו אפשר לחתוך אפילו רצפת בטון, לכל מטרה שהיא.

גם לשיפוץ התשתיות

אנחנו מוקפים בבטון מכל עבר: התשתיות, הבתים שלנו, המשרד שלנו, קניונים ומקומות ציבוריים – לכן טוב לדעת שקיימת שישנה אפשרות לשפץ כל דבר ולהתאים אותו לאורח החיים המודרני שלנו בשיטה פשוטה וקצרה יחסית.