פתיחת סתימה בביוב

ביוב ושאיבות בע"מ

08-9924649

סתימות בצנרת והצפות ביוב הן בין תקלות הנפוצות במערכות הביוב והמים, הן בצנרת הביתית והן בתשתיות העירוניות והציבוריות. סתימות אלו גורמות לפגיעה וחוסר תפקוד של מערכת הביוב והצנרת וחוסר טיפול באמצעות משאית ביוב ועזרים נוספים בהם עשוי להביא להצפה, התפשטות זיהומים וחיידקים ונזקים למבנה.

כיצד נוצרת סתימה בצנרת?

סתימה בצנרת נוצרת בעקבות השלכה של מוצרים וחומרים שאינם מתכלים אל הצנרת המיועדת למעבר שפכים ומים, והצטברות שלהם במעברים. בצנרת הביתית הרעה החולה הנפוצה ביותר ליצירת סתימות היא השלכת מגבונים לאסלה, אשר נראים כאילו עוברים כהלכה עם זרימת המים, אך מאחר ואינם מתפוררים בדומה לנייר טואלט, הם מצטברים ויוצרים סתימה בהמשך.

מתי יש צורך בפתיחת סתימה בביוב?

סתימה בצנרת למעשה תמנע מעבר חופשי של מים זורמים ו/או מי ביוב ותביא להחזרת המים למקור השפיכה. מים עולים בכיור או בנקודות השופכה האחרות בבית יעידו על קיום סתימה בהמשך הצנרת. הזנחה של הסתימה ואי טיפול בצנרת עשוי להביא להעצמת הנזק ולחדירה של המים דרך תשתיות אחרות תוך גרימת נזק למבנה.

כאשר מדובר בתשתיות של צנרת עירונית החזרת המים עשויה להביא להתרוממות של מכסי ביוב ואף לפגיעה בתשתיות: בקיעת כבישים ומדרכות.


איך פותחים סתימות בצנרת ביוב?

הטיפול בסתימה בצנרת הביתית יתבצע לרוב באמצעות עזרים מקצועיים לשאיבת המים ולחילוץ הפסולת מן הצנרת, תוך הזרמת מים נקיים בלחץ גבוה לניקוי מעברי המים. טיפול בצנרת מרכזית ותשתיות עירוניות וציבוריות מורכב יותר, הוא מתבצע בצורה דומה אלא שבשל גודל, עומק וכמות הפסולת הנדרשת לייצור הסתימה נדרשים עזרים מקצועיים מאסיביים יותר בניהם משאית ביוב.

האם יש צורך משאית ביוב לפתיחת סתימות?

משאית ביוב היא למעשה כלי רכב הכולל את כל הפתרונות לטיפול בצנרת גלויה ותת קרקעית, לרבות אמצעי הרמה של מכסי ביוב, מיכל מים, צינורות להחדרה לתשתיות בעלות גישה מוגבלת, אמצעי שאיבה ועוד.

לרוב צרכן הקצה בעת בעיה לא ידע לאתר בעצמו את אוי הבעיה ואת הצורך ולא ידע האם להזמין משאית ביוב או אינסטלטור לטיפול בצנרת ביתית. מסיבה זו מומלץ לפנות לחברה מקצועית ומנוסה בתחום האינסטלציה שבאמצעות אנשי מקצוע תקבע את אופי הבעיה, תפנה לרשות המקומית במקרה הצורך ותספק כלים לטיפול בתקלות ביתיות ועד משאית ביב מקצועית לצנרת מרכזית.

פתיחת ביוב בלחץ מים גבוה יכול לשמש גם כפעולת מנע. אין טעם לחכות שתהיה סתימה ואז לטפל בה, עדיף למנוע אותה מראש. כאשר מונעים את הסתימה מראש אפשר לחסוך בעלויות רבות ובעיקר זמן רב בשל כל ההתעסקות בזמני חירום. פתיחת סתימות בלחץ מים גבוה יכול להיות שימושי למגזר התעשייתי והעסקי בעיקר, כיוון שהם פולטים אל מערכת הביוב שפכים מזהמים ושמנים שמצטברים על הדפנות עם הזמן. שטיפה בלחץ גבוה תסיר אותם ותמנע סתימה עתידית.