חברתנו מבצעת פתיחת סתימות ביוב באשקלון, בבאר שבע, בשדרות, נתיבות ויישובי הסביבה עבור קשת רחבה של לקוחות. בין היתר, אנו מעניקים את השירות לאנשים המתגוררים בבניינים פרטיים אשר קווי הביוב היוצאים מהבניין שלהם נסתמו, למפעלים ומגדלי משרדים, למוסדות ומבני ציבור, ועוד.

מדובר בשירות נחוץ ביותר המבוצע באמצעות משאית ייעודית הנקראת ביובית, ובעזרת צוות מיומן השואב את החומרים שהצטברו בביוב ומסלק את הסתימה עם לחץ מים גבוה במיוחד.

מדוע צנרת הביוב נסתמת?

סתימות בצנרת הן תופעה נפוצה מאוד בקווי ביוב במגזרים השונים, ויש לה סיבות שונות. כך לדוגמא, לאורך הזמן והשימוש השוטף הולכים ומצטברים על דפנות הצנרת חומרים שומניים שונים, בין אם מדובר בצרכנים פרטיים ובוודאי אם מדובר במפעלי תעשייה שונים. חומרים אלו הנדבקים אל הדפנות למעשה מקטינים את קוטר הצינור ומקשים על מעבר מוצקים שונים ומים.

בהמשך לכך, כאשר בצינורות עוברים מוצקים כגון ניירות טואלט, חפצים שהושלכו בטעות לאסלות, מגבונים, חיתולים ועוד – הדבר יוצר עוד יותר לחץ ועלול להגיע עד כדי סתימה, למשל במקומות שבהם יש פיתולים אופקיים או שיפועים בצנרת.

יש לציין כי לעיתים הסיבה לשכיחות של סתימות היא התרבות הצרכנים על אותו קו ביוב, למשל עקב הוספת קומות בבניין מגורים, הוספת משרדים במגדל משרדים, עוד חדרי שירותים במפעל, עוד חדרים בבית מלון או בבית הארחה, וכדומה. מטבע הדברים, תוספת הצרכנים ללא הגדלת קוטר הצנרת יוצרת עוד יותר עומס ועלולה להוביל לסתימות חוזרות ונשנות.

גורם שכיח נוסף העשוי להוביל לסתימות בצנרת הם שורשי עצים. כידוע, שורשי העצים חודרים לעומק הקרקע, מתפשטים ומתרחבים. בשלב מסוים הם מגיעים ליד הצנרת ונכרכים סביבה, דבר העלול ליצור עיוותים ומכאן הקטנת הקוטר. יתר על כן, שורשי העצים מזהים נזילות קטנות היוצאות מהצנרת, למשל חורים וסדקים קטנים, טפטופים ממחברים ישנים ועוד תופעות של בלאי.

השורש שולח שלוחה קטנה אל האזור הרטוב שמוצאת את דרכה פנימה אל תוך הצינור, ושם מתגלה "אוצר" של מים וחומר אורגני הזורם בקביעות, ובשביל העץ זהו מזון. לכן, העץ ממשיך לשלוח את השורש פנימה והשורש הולך ומתרחב, ובכך מרחיב את הסדק או החור המקורי. התוצאה היא כמובן נזילה יותר גדולה.

אבל תוצאה נוספת היא שהשורשים שחדרו פנימה אל הצנרת מהווים כעת מחסום האוסף את המוצקים השונים שזורמים עם המים בצנרת ועוצר אותם מלהתקדם. כך, בהדרגה נוצרת חסימה של הצנרת וסתימה בדרגות חומרה שונות. מעבר לכך, ישנן סיבות נוספות לסתימות בצנרת, למשל התעקמות של הצנרת עקב שינויי טמפרטורות בין העונות, ועוד.

מתי כדאי לקרוא לשירות פתיחת סתימות?

שירותי פתיחת סתימות ביוב באשקלון נדרשים באופן נקודתי או שוטף. ראשית, השירות נדרש כמובן כאשר ישנה סתימה בצנרת ברמה המובילה לפגיעה באיכות החיים ובהתנהלות השוטפת.

מדובר בסתימות המונעות מעבר מים תקין בקו הביוב עד כדי עצירה, דבר המתבטא לעיתים בעלייה של המים באסלות, בעליית לחצים והחמרת נזילות קיימות ומכאן בריחות רעים המבריחים לקוחות מעסקים, באי יכולת להשתמש באסלות ובצרכני קצה נוספים וכן הלאה.

לעיתים מדובר בסתימות חלקיות שבהן המים "רק" מתנקזים לאט ומעיבים על ההתנהלות ואיכות החיים, ולעיתים אלו סתימות קשות עד כדי אי יכולת להשתמש באסלות ואף הצפות. המצב השני שבו נדרש שירות פתיחת סתימות ביוב באשקלון הוא בבחינת "להקדים תרופה למכה".

מדובר בשירותים שוטפים שאנו מעניקים למפעלים, חברות, גורמים עסקיים וציבוריים, מבנים פרטיים גדולים ועוד, אשר מטרתו למנוע מראש הגעה למצב של סתימה קשה. זהו שירות שאנו ממליצים לקבל בכל חצי שנה בערך והוא מבוסס על שטיפה של קו הביוב בלחץ מים גבוה – אפילו אם הוא לא נסתם במלואו.

שירות זה כולל שאיבה של השומנים והלכלוכים שהצטברו בקו הביוב עם משאית ייעודית (ביובית), ולאחר מכן שטיפה של הקו בלחץ מים גבוה להסרת לכלוכים שנשארו. כמו כן, אנו מטפלים גם בשורשי עצים שאולי החלו לחדור אל תוך המערכת, חותכים אותם ובודקים אם יש צורך בתיקון חורים וסדקים שנוצרו בגינם בקו. שירות זה מעניק ללקוחותינו מספר יתרונות חשובים.

קודם כל, הוא מונע הצטברות מאסיבית של שומנים ובקטריות המקטינים את יכולת הניקוז של מערכת הביוב. בכך הוא מקטין מאוד את הסיכון להיווצרות סתימה משמעותית בהמשך הדרך וחוסך הוצאות יותר גבוהות ובלתי הכרחיות על פתיחת סתימות ותיקון נזקים לצנרת, שירות שעלול להגיע אפילו לאלפי שקלים ובעיקר אם יש צורך בהחלפה של חלקים מהצנרת הישנה בחדשה.

בנוסף, עם שירות זו אנו יכולים למנוע חדירה של שורשים עוד לפני שהם מגיעים לצנרת הביוב, מה ששוב יכול למנוע בעיות חמורות בהמשך. ובסופו של דבר, המפעל או בית העסק (מסעדה, בית מלון וכדומה) נהנים ממערכת ניקוז יותר טובה ומהירה לרווחת העובדים והלקוחות, וגם ממניעה של ריחות רעים מהצנרת שיכולים להגיע אל תוך המבנה.