חברתנו מתמחה בביצוע צילום צנרת באשקלון עבור לקוחות מכל מגזרי המשק. מאחורינו למעלה משני עשורים של ניסיון ומומחיות בתחום וביכולתנו להציע מעטפת שלמה של פתרונות, החל בשאיבת ושטיפת צנרת הביוב, דרך צילום צנרת באמצעים שונים, ועד להתמודדות עם סתימות וביצוע תיקונים ללא הרס.

האם חייבים לבצע צילום צנרת?

לא בכל המקרים נדרש צילום צנרת ביוב באשקלון, והדבר משתנה ממקרה למקרה. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי צנרת הביוב עוברת מתחת לפני הקרקע ולכן בלתי אפשרי לראות בדיוק מה מקור התקלה על פני שטח של עשרות מטרים רבועים. כך למשל, ייתכן שאל הצנרת חדרו שורשי עצים הסותמים אותה וגם אחראיים על סדקים וחורים, או ייתכן שאחד המחברים התבלה ונשבר.

כמו כן, ייתכן שהצנרת התעקמה עקב שינויי טמפרטורות בין העונות, או שאולי התאספו בתוכה חומרים שומניים או מוצקים (ניירות טואלט, מגבונים וכדומה), וצריך לדעת בדיוק היכן נמצאת הסתימה. ומכיוון שלאף אחד מאיתנו אין "כוחות על" המאפשרים" לחדור במבט דרך האדמה, יש לבצע צילום של פנים הצנרת.

אמנם, ישנה אפשרות אחרת והיא לחפור בנקודות שונות שבהן אמורה הצנרת לעבור. אנשי מקצוע מיומנים היו פועלים כך עד לפני מספר שנים, על ידי ניחושים מושכלים, מפות של הנחת תשתית הביוב וניסוי טעייה של חפירות, הרמת ושבירת רצפות וכדומה. זאת, עד שהגיעו אל הנקודה הנכונה.

אבל כמובן שהדבר היה כרוך בעבודת כפיים מאומצת וארוכה, בלכלוך ובגרימת נזקים לתשתיות ולסביבה, ובעלויות גבוהות של זמן עבודה ותיקונים. לכן, הפתרון הנכון ביותר במרבית המקרים הוא לבצע צילום צנרת ביוב באשקלון עם אמצעים מתקדמים כמו מצלמת דחיפה, רובוט או סיב אופטי.

מדובר בעבודה יחסית מהירה הכוללת את החדרת הסיב או הרובוט אל תוך צנרת הביוב ומכאן והלאה יכול בעל המקצוע לשלוט במצלמה מרחוק, בעוד התמונה מועברת אל הצג. דרך עבודה זו חוסכת את כל הבעיות שתוארו לעיל, וגם המחיר אינו גבוה במיוחד ומתחיל במאות שקלים בודדות. יחד עם זאת, המחיר עולה ככל שמדובר בצנרת יותר מורכבת וארוכה.

איך זה בעצם עובד?

כאשר נגיע לשטח אנשי המקצוע המיומנים שלנו יבדקו את הסביבה ואת טיב הצנרת, ובהתאם לכך יחליטו אם יש צורך בביצוע הצילום או שניתן לעבור מייד לעבודות פתיחת סתימות ותיקון.

במידה ויש צורך בצילום, לעיתים קרובות אנו נבצע תחילה שאיבה של המים והחומרים שהצטברו בתוך הצנרת, או שנבצע שטיפה בלחץ מים גבוה לפתיחת הסתימה, וזאת באמצעות ביובית ייעודית עם מיכל גדול ומשאבה המספקת לחץ מים גבוה אל הצינורות הארוכים. לאחר ביצוע השטיפה ניתן יהיה להחדיר את המצלמה.

במידה ונחליט להשתמש ברובוט, השליטה בו היא כאמור מרחוק על ידי איש צוות שעבר הכשרה הולמת וברשותו מיומנות גבוהה בתפעול. למעשה, המצלמות והרובוטים שלנו יכולים לתת מענה לצנרת שבקוטר 32 מ"מ ועד 24 צול.

איש הצוות יראה את הנעשה בצנרת הביוב (הלקוח בהחלט מוזמן להיות שותף ולהתבונן בעבודה), וזאת עם ראש מצלמה גמיש שמסתובב בקלות לכל הכיוונים ונותן זוויות צילום רבות. בנוסף, איש הצוות יידע לאתר את מיקום המצלמה ביחס לפני השטח ולמפגע המצולם, וזאת בעזרת גלאי מובנה במצלמה.

הצילומים עוברים אל המסך וביחד איתם גם נתונים אודות עומק החורים, שיפועים, לחצים ועוד. בתוך כך, המערכת מקליטה את כל הצילומים ומפיקה ללקוח סרטון, אשר בו יוכל לעשות שימוש לצרכים שונים – למשל לדיונים משפטיים, מול חברת הביטוח וכדומה. בכל מקרה, הצילומים גם יהוו בסיס לעבודות התיקון שיידרשו לאחר מכן.

ומה הלאה?

לאחר שביצענו צילום צנרת ביוב באשקלון נוכל לספק חוות דעת מקצועית ולהסביר לכם אילו עבודות נדרשות בהמשך. כך למשל, אם טרם בוצעה שאיבה בשלב הראשון היא תבוצע כעת, ולאחריה נוכל לעבור לתיקון הסדקים שהתגלו.

יש מספר שיטות לתיקון סדקים וחורים בצנרות, הן מבפנים לצנרת והן מבחוץ, המאופיינות ביעילות ועמידות גבוהה לאורך שנים, ובכך שהן אינן מצריכות החלפה של הצנרת הישנה ואינן מייצרות הפרעה לציבור או להתנהלות השוטפת. יחד עם זאת, העבודות אינן בהכרח נגמרות במהירות.

למשל, אם זיהינו כי מקור בעיית הסתימה או החורים היא שורשי עצים שחדרו אל תוך קו הביוב, בשלב הבא יהיה צורך לטפל בהם. הטיפול נעשה בשיטה המשלבת עבודת כפיים מאומצת ולעיתים גם ממושכת, ומצד שני גם שימוש בלחץ מים גבוה מאוד החותך את שורשי העצים מבפנים.

רק לאחר ששורשי העצים נוקו ונגדעו, ניתן יהיה לעבור אל תיקון החורים והסדקים בצנרת. בכל מקרה, חברתנו תדע לתת מענה לכל בעיה שהיא, ותעשה זאת בעלויות הוגנות ובשקיפות מלאה מול הלקוח.

לפרטים נוספים והכוונה מקצועית

כפי שניתן להבין צילום צנרת ביוב היא מלאכה הדורשת ציוד מתקדם, ניסיון רב ומיומנות גבוהה. אם אינכם בטוחים לגבי השירות הנדרש לכם, ואם אתם רוצים לקבל מידע נוסף על צילום צנרת, אנו מזמינים אתכם לפנות אל הצוות המקצועי שלנו שישמח לענות על כל שאלה.