חברת עג'י מבצעת צילום צנרת ביוב בבאר שבע באמצעות הציוד המתקדם ביותר בעולם, המאפשר לקבל תמונה מלאה ומדויקת של מצב הצנרת ושל פריסתה. יתר על כן, לאחר ביצוע צילום צנרת אנו מציעים שירותי תיקונים יעילים במיוחד, שאינם כרוכים בנזקים לאזור, בלכלוך רב ובהוצאות מיותרות.

מתי צריך צילום צנרת בבאר שבע

צילום צנרת בבאר שבע נדרש במספר גדול של מצבים ולמען מטרות שונות, אך באופן כללי ניתן לומר כי הוא מיועד לצרכי תיקון תקלות, לצרכי תכנון ובנייה, ולצרכים בירוקרטים-משפטיים. בראש ובראשונה, צילום צנרת נדרש כאשר ישנה תקלה מסוימת בקו הביוב, מה שעשוי להתבטא בנזילה קלה עד חמורה או בסתימה שאינה מאפשר להשתמש בצרכני הקצה.

חשוב לציין שגם נזילות וסתימות יחסית קלות בצנרת ביוב אינן נוטות להיפתר בעצמן אלא להיפך, הן נוטות להחמיר עד לשלב בו העבודות הנדרשות יהיו יותר יקרות וממושכות. זאת כמובן, לצד פגיעה יותר חמורה באיכות החיים ובהתנהלות השוטפת של הלקוח, למשל עקב ריחות רעים.

לכן, גם בעת בעיות יחסית קלות, ובוודאי בבעיות החוזרות על עצמן, חשוב להזמין את אנשי חברתנו שיחליטו האם יש צורך בביצוע צילום צנרת הביוב או שאולי ניתן לעבור ישירות לעבודות התיקון. בכל מקרה, לבעיות במערכת הביוב יכולות להיות סיבות שונות. כך למשל, נזילות קלות עד חמורות עשויות לקרות עקב מחברים שהתבלו או שמראש לא היו תקניים ולא עמדו בלחץ.

הן גם יכולות להיגרם עקב סדקים ועיקומים שנוצרו בצנרת עקב לחצים של בטון שנוסף עקב בנייה חדשה, או בשל חדירות שורשי עצים. בנוסף, כך למשל, אחת הסיבות הנפוצות לתקלות במערכת הביוב הן שורשי עצים החודרים אל הקו. מבחינת העצים, החומרים האורגניים הזורמים בקווי הביוב הם מזון, וכמובן שגם המים חיוניים להם.

עם השנים השורשים חודרים יותר לעומק הקרקע וחשים במים היוצאים בטפטוף קל ממקום מסוים בצנרת. כך השורש חודר אל תוך החור או הסדק, מגלה את חומרי ההזנה, גדל ומרחיב את החור עד שנוצרת גם סתימה בצנרת וגם נזילה. כאמור, צילום צנרת ביוב בבאר שבע נדרש גם לצרכי בניה, בירוקרטיה ומשפט.

כך לדוגמא, לעיתים קיימות מחלוקות בין הלקוח ובין גורמים מוניציפאליים, לחברות הביטוח או לצד אחר לגבי האחריות והסיבות לכשלים בצנרת, ולגבי עלויות התיקון. במקרה זה, סרטון המצולם על ידי סיב אופטי או רובוט נותן תמונה מלאה של הנעשה בצנרת, למשל פריסה בלתי תקינה של שביצע קבלן, כאשר לצילומים מתלווים נתונים כמו לחצים ושיפועים.

את הסרטון ניתן להציג בפני עורכי הדין של הצד השני לצורך הגעה להסכמות מחוץ לכותלי בית המשפט, או בדיוני בית המשפט, כאשר אל הסרטון מתלווה גם חוות דעת מקצועית שלנו. מעבר לכך, צילומי צנרת נועדו למטרות נוספות.

למשל לקבלנים המבקשים למסור פרויקט ללקוח ורוצים לוודא את תקינות תשתיות הביוב שהותקנו, לצורך קבלת טופס 4 עבור משנה חדש, לצורך קבלת מידע על אופן פריסת צנרת הביוב באזור מסוים עם או ללא מפות קיימות, וכן הלאה.

כלים טכנולוגיים מתקדמים לצילום צנרת

יש להבין כי צילום צנרת ביוב בבאר שבע אינו יכול להתבצע על ידי כל אינסטלטור, אלא רק על ידי מי שיש לו הכשרה הולמת, ניסיון רב וכמובן כלים ייעודיים. אם לא כן, אתם הלקוחות מסתכנים בביצוע עבודות רשלניות שיהיו כרוכות בהרבה לכלוך, בזמן ממושך ולרוב גם בנזקים מיותרים לאזור עקב חפירות, הרמת רצפות, פגיעה בתשתיות קיימות וכדומה.

למעשה, כיום קיים ציוד טכנולוגי מתקדם ביותר לצורך צילום צנרת. למשל, ברשות חברתנו קיימים רובוטים מהמתקדמים בעולם, מהשנים 2019-2020, כאשר אנו מקפידים תמיד להתעדכן בחידושים והפיתוחים האחרונים שמוצגים בתערוכות בינלאומיות.

הרובוטים יכולים להיכנס לצנרות בקטרים משתנים ולהתמודד מול מגוון אתגרים, מכשולים ושיפועים, הם מעניקים זוויות צילום רחבות בכל הכיוונים, נותנים מידע על עומק חורים, שיפוע, לחצים ועוד, וכמובן הסרטון מועבר בזמן אמת למסך ומוקלט לכל צורך עתידי.

כמו כן, במצבים אחרים, כגון שיפועים אנכיים או צנרת בקטרים קטנים, ניתן לעשות שימוש בסיבים אופטיים בעלי אורך מתאים, כך שביכולתנו לתת מענה לכל קוטר החל מ- 32 מ"מ ועד ל- 24 צול.

תיקון מקצועי ומתקדם

לא פעם, צילום צנרת ביוב בבאר שבע הוא השלב הראשון, שלאחריו יש לבצע תיקון מתאים. חברתנו מתמחיה בתיקוני צנרת בלי הרס באמצעות הציוד והמכשור המתקדמים בעולם.

במידת הצורך, נבחר בשיטת "השרוול" שבה מחדירים שרוול עשוי מחומרים פולימריים אל הצנרת הקיימת, ומדביקים אותו בצורה ייחודית. כך מתקבלת מעטפת עמידה ואטומה מול החורים והסדקים, שתחזיק מעמד לשנים רבות. זאת מבלי שיהיה צורך לחפור, לשבור מרצפות, להרוס ולהזיק לסביבה, על כל המשתמע מכך גם מבחינת עלויות התיקונים הנדרשים.