צילום צנרת

ביוב ושאיבות בע"מ

למה לפעמים כדי לאתר תקלה בביוב צריך לצלם אותו בפנים?

במה זה כרוך? והאם זה באמת יכול לעזור?

קבלו תשובות על כל השאלות שרציתם לשאול ולא העזתם.

איתור ממוקד לטיפול מהיר ואפקטיבי

ברוב המקרים, כשהביוב נסתם, לא ניתן לראות את המיקום המדויק של הסתימה בעין. פעם כדי לטפל במקור הבעיה היה צריך לצאת במסע חיפושים נרחב המבוסס על ניסוי וטעייה, להרים ולשבור מרצפות. לשמחתנו, כיום במאה ה- 21, קיים ציוד מתקדם המאפשר לאתר את מקור התקלה בקלות יחסית, ולטפל בה במקצועיות, בעדינות וביעילות בלי לצאת להרפתקת שיפוצים בלתי נגמרת.

צילום קווי ביוב זה ממש לא דומה לצילום סלפי

אם כיום כל אדם בעל סמארטפון יכול לשלוף את המצלמה ולצלם תמונה איכותית, הרי שלא כל אחד אחד מסוגל לצלם את קווי הביוב. לשם כך נדרש לשלב בין ידע מקצועי, ציוד מתקדם ומצלמה מיוחדת שתאפשר לאתר את מקור הסתימה ולטפל בו באופן ממוקד ויעיל.

אז איך עושים את זה בפועל?

כדי לצלם את הצנרת מבפנים, אנחנו משתמשים ברובוט צילום מתקדם ומשוכלל וגם במצלמה קטנה, עמידה ומיוחדת במינה, שמחוברת לכבל. מכשיר זה נקרא מצלמת דחיפה – מגלגלים אותה לאורכם ולרוחבם של קווי הביוב, והיא נשלטת מרחוק באמצעות הכבל שהזכרנו.

 

בשביל לאבחן את הבעיה אנחנו מחדירים את המצלמה לעומק צנרת הביוב. הכבל הארוך והגמיש מאפשר לנו לכוון אותה לכל הצדדים, ולהגיע למקומות עמוקים ונחבאים מן העין. אך אנחנו מאתרים את הבעיה ללא כל בעיה, ללא שבירה מיותרת של קירות או קווי ביוב.