חברת עג'י מתמחה במתן שירות שאיבת ביוב ללקוחות פרטיים, עסקיים, מוסדות ומפעלים. החברה מחזיקה ברשותה מעל 20 משאיות ביוביות, לצד ציוד ייחודי הכולל רובוטים ומצלמות מהמתקדמות בעולם. שאיבת ביוב היא פעולה נפוצה מאוד ולא בכדי, הרי בורות הביוב מהוות צמתים מרכזיים לניקוז השפכים והובלתם את מכוני הטיהור, ולכן סתימות והצפות קורות בתדירות גבוהה. 

כל סוגי השאיבות במקום אחד 

חברת עג'י מבצעת את כל סוגי השאיבות באמצעות ציוד מתקדם המבצע שאיבה בעומקים של עד 60 מ' ובקטרים גדולים. כלל משאיות השאיבה מצוידות בלחצים גבוהים ובכל סוגי הדיזות לניקוי ושאיבת כלל האלמנטים כמו שורשים, שומנים, אבנים חול וחומרים נוספים אשר גורמים לסתימות והצפות. 

החשיבות של אחזקת קווי הביוב

על מנת לשמור על קווי הביוב והצנרת תקינים, מומלץ לבצע ניקוי קווי צנרת בתדירות של לפחות אחת לחצי שנה/שנה, כך ניתן יהיה לנקות את הלכלוך המצטבר כמו שמנים, חול, שורשים ועוד. אחזקה זו כוללת גם את שאיבת הלכלוך למניעת הצטברותו. 

שירותי החברה ניתנים לסקטורים שונים, החל מלקוחות פרטיים, וועדי בניינים, מפעלים, מגדלי משרדים, בלעי מבנים פרטיים וציבוריים, תאגידים ועוד. 

מהו תהליך שאיבת ביוב?

מערכת הביוב מורכבת ממערך שלם של צינורות, המובילים שפכים מהבית או מהעסק אל הביוב הראשי. מערכת זו פועלת בהתאם לכוח המשיכה, כך שהפסולת זורמת למקום היעד באופן חופשי וחף ממגבלות. באזורים נמוכים (אפילו במעט) שבהם הביוב הראשי יושב על קרקע גבוהה יותר מאשר צנרת הביוב הביתית, יש צורך להוביל את הביוב לביוב הראשי בצורה שונה. במקרה זה יהיה צורך בתחנות שאיבת ביוב. כך או כך, יש לנקות את תחנות הביוב, בין אם הן מרוחקות במעט מהבית או בית העסק ובין אם נמצאות במורד הדרך.

כולם יצטרכו להתמודד עם גודש וחסימות ביוב במוקדם או במאוחר. ניתן להגביל את סיכון סתימת הביוב רק על ידי תחזוקה תקופתית למשל. משפחה עם ילדים קטנים נמצאת בסיכון גבוה יותר לגודש בביוב מכיוון שילדים רוצים לפעמים לזרוק חפצים לאסלה שאינם שייכים לשם. כתוצאה מכך, אתם עלולים להיות מופתעים מבעיה קיימת, גם אם תחשבו שאתם מטפלים בביוב בצורה נאותה.

גם במקרה של עסקים, הצרכים הכבדים והנדרשים עלולים לגרום לבעיות שונות אשר יידרשו טיפול מהיר ומקצועי. כך למשל, סתימת ביוב נפוצות מאוד בענף האירוח,  שם העומס על מערכות וצינורות הביוב עלול להיות אינטנסיבי. המקור במקרים אלה עלול לנבוע מצרכי המטבח הכבדים (שומן ושמני מזון) או מהאורחים וחוסר ציותם לכללי זריקת הפריטים השונים לאסלה.

משמעותה הקריטית של שאיבת ביוב קבועה

על מנת לשמור על קווי הביוב והצנרת תקינים, מומלץ לבצע ניקוי קווי צנרת באופן קבוע ועקבי, בתדירות של לפחות אחת לחצי שנה או שנה. באופן כזה ניתן יהיה לנקות את הלכלוך המצטבר כמו שמנים, חול, שורשים ועוד, ולמנוע את הצטברותם. הצטברות לכלוך וחומרים מזיקים עלול להוביל לסתימת תחנת הביוב, בור הביוב והצינורות.

מעבר לכך, הצטברות זו עלולה לפגום ביעילות המערכת והצינורות, גם אם לא התרחשה עדיין חסימה מלאה. חוסר יעילות זו עלול לפגום בפונקציונאליות המערכת, כך שהשימושים השונים שנעשים (כמו הורדת מים באסלה, ניקוז מהיר לשם מקלחת או שטיפת כלים למשל) לא יוכלו להיעשות או ייפגעו באופן משמעותי.

במקביל, גם מערכת הביוב היעילה ביותר תזדקק לתחזוקה שוטפת כדי להפחית את הסיכון לקלקול פתאומי. כך שבדיקה שוטפת של מערכת הביוב לא רק תשפר את יעילות מערכת הביוב אלא גם תגדיל את אורך החיים שלה. תחזוקה זו נדרשת בדרך כלל בכל סוגי הבתים (הן המשותפים והן הפרטיים), בכל הערים ובכל העונות האפשריות (במיוחד לאחר עונת השלכת בה עלים רבים עלולים לסתום את הצינורות).  

הגורמים אשר עלולים להוביל לחסימת הביוב ולצורך בשאיבת ביוב

תחנות הביוב מיועדת לטפל במים מלוכלכים, פסולת אנושית ומוצרים מתכלים. חפצים בלתי מתכלים שמוצאים את דרכם למערכת, עלולים לגרום לחסימתה. הסיבות השכיחות לסתימות ביוב כוללות מגבונים לחים, חיתולים, פריטים סניטריים או אחרים שאינם ניתנים לשטיפה.

בנוסף עלולים להיות גורמים אחרים כמו שומנים ושמנים אשר נשטפו בכיור, וכן שורשי עצים הצומחים לתוך צנרת הביוב. כאשר מגבונים לחים ופריטים אחרים שאינם ניתנים לשטיפה, מתמזגים ומתאחדים עם שומנים ושמנים שונים, הם יוצרים מעין עיסה אחת,  אשר עלולה להיתקע בצינורות, או במשאבות ולגרום לחסימות גדולות.

יש להיות מודעים לכלל הפריטים הבלתי מתכלים הללו, כדי להתריע ולדרוש מהסובבים לזרוק אותם לפח המיועד לכך.

מניעת חסימה וסתימת צנרת הביוב

מניעת סתימות עתידיות מחייבת שמירה על קווי ביוב נקיים. יש להימנע מזריקה לאסלה של פריטי ומוצרי היגיינה נשית, מטליות ניקוי פנים, מגבות נייר עבות או נייר טואלט רב ופריטים אחרים שאינם מיועדים לשטיפה באסלה. יש לשקול להסיר עצים ישנים הנמצאים וגדלים בסמיכות לבית או לבית העסק כדי למנוע משורשי עצים לפגוע בקווי הביוב.

שורשי העצים עלולים לגרום לסתימת קו הביוב הראשי גם על ידי חדירתם לצינורות וגם על ידי חסימת זרימת המים לבור הספיגה. שורשי עצים עלולים לגרום להצטברות של נייר טואלט ופסולת מוצקה אחרת ולהוביל לסתימות.

כדאי ומומלץ להשתמש בחומרי ניקוי אנזימתיים מדי חודש, כדי למנוע את חסימת קווי הביוב ולנקות אותם פעם בחודש. עם זאת, אין לוותר על בדיקה קבועה ורוטינית של אינסטלטור מקצועי, בעיקר בשינויי עונות, וכאשר ידוע על גורמים שיכלו לפגוע בניקיון הצינורות.

לא כדאי לשתול עצים, פרחים או שיחים ליד הצינורות או הבורות, מכיוון שהם יקשו, בסופו של דבר על התחזוקה, והפתיחה האפשרית של הביוב, אם תידרש. במקרה הצורך, אם אתם גרים בבית ישו, יש להחליף את הצינורות הישנים. החלפת הצינורות עשויה להיות פעולה מסייעת כנגד סתימות ביוב, ולהחזיר את עלותה.

מהם הסימנים לסתימת ביוב?

סימנים של סתימת ביוב עשויים לכלול ריח חזק של ביוב בבית או בבית העסק, או לחילופין ניקוז איטי של מים בכיור, באמבטיה או בשירותים. האסלה עלולה לא להישטף כראוי או להעלות על גדותיה. ננסה לסקור סימנים אלה ונוספים, כדי שתוכלו לדעת לצפות את הבעיה הפוטנציאלית הקרובה:

שאיבת ביוב באופן עצמאי יכולה להוות פתרון, אם היא עובדת. אולם אם אתם מוצאים את עצמכם עושים זאת לעיתים קרובות, כדאי לקרוא לחברה אשר עוסקת בשאיבות ביוב, וזו לה תחום התמחותה.

שאיבת ביוב על ידי חברה מקצועית

הצעד הראשון שאיש מקצוע או חברה מקצועית אשר מעוניין בתחזוקת הביוב שלכם צריך לנקוט, הוא לחפש נקודות או מקורות לחסימה קיימת או פוטנציאלית באמצעות בדיקת מצלמה. אפשר יהיה להשתמש בטכנולוגיית וידאו כדי לבחון מקרוב את הניקוז התת-קרקעי כדי שאפשר יהיה לאבחן את הבעיה בצורה יעילה.

במקרים מסוימים, יהיה קשה באמת לאנשי המקצוע לראות באופן מיטבי את קו הביוב, עקב בעיות שונות. אנו מקווים שקראתם לחברת האינסטלציה, כדי שהם יוכלו לבצע פעולות שונות לשם תחזוקה כללית, אולם אם המצב אינו כזה, המפקחים והעובדים שלנו יכולים לייעץ לכם לגבי האפשרויות הטובות ביותר עבור הנכס הספציפי שלכם והשארת קווי וצנרת הביוב נקיים ללא חסימה. לאחר שאובחנה בעיית הסתימה הקיימת ומקורה, יוכלו המומחים לתת מספר אופציות לפתרון ויפרטו את הפתרון הטוב והיעיל ביותר לבעיה הספציפית.

שיטות לניקוי ושאיבת ביוב לפתירת בעיות ניקוז

לפעמים ניתן לנסות מספר שיטות ודרכי טיפול עוד לפני שאיבת הביוב עצמה, אשר נעשית באמצעות כלים כבדים יותר וגישות פולשניות יותר. עם זאת, השיטה בה ייעשה שימוש תנבע ממיקום הסתימה וממידת חומרתה. כאשר, למשל ישנה בעיה של סתימת ניקוז ביתי, אנשים רבים עושים שימוש בכימיקלים מוצקים או נוזליים הממיסים את התכולה שחוסמת את הניקוז.

אמנם כימיקלים אלו יכולים להיות קלים לשימוש ויעילים באופן יחסי, אך הם אינם מהווים את האפשרות הבטוחה ביותר לטיפול בבעיה. חומרי ניקוי כימיים המיועדים לבעיות ניקוז עלולים להיות רעילים, במיוחד לילדים קטנים ובעלי חיים, והם אף עלולים לגרום נזק למערכת האינסטלציה.

 אפשרות בטוחה יותר עבור ניקוי מערכת הביוב יכולה להיות באמצעות חומרים ומוצרים ידידותיים לסביבה, המורכבים משילוב של חיידקים טבעיים ואנזימים שבעצם "אוכלים" כל חומר אורגני שנתקע בצנרת הביוב. האורגניזמים החיים הללו ינועו במערכת וימיסו את החומרים השונים הנמצאים בצנרת האינסטלציה. אינסטלטורים רבים משתמשים בכלי עבודה עבים וארוכים כדי לעבור דרך הצנרת ולחלץ את החומר הסותם.

תנועת הקידוח והכנסת הכלי מסוגלת להסיר ביעילות חדירות של צמחים הגורמים לסתימות ולפורר גושי פסולת, כדי לאפשר שוב זרימה חופשית של מים. אפשרות אחרת לניקוי ושאיבת הביוב הוא באמצעות סילון הידרו, אשר עושה שימוש בזרם מים בלחץ גבוה כדי לפתוח סתימות וחסימות. שיטה זו הינה מורכבת לעשייה, ובדרך כלל תדרוש חברה מקצועית, אמינה ומנוסה.

למי פונים במקרה של צורך בשאיבת ביוב?

במספר מקרים תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, אך עם העומס הינו רב או הבעיה נראית מורכבת מדי, אין אפשרות אחרת מאשר לקרוא לחברת ביוב מקצועית. באמצעות קריאה לחברת עג'י תוכלו לדעת בוודאות שהסתימה תתוקן במהירות ובמקצועיות. היתרון הגדול בחברה מקצועית היא בכך שאנו מנוסים במגוון גדול של בעיות וברשותנו הציוד הכי טוב, לרבות משאיות ביוב, רובוטים ומצלמות מהמתקדמות בעולם.

אנו מתמחים ויכולים לפתור מגוון בעיות ביוב ולבצע שאיבת ביוב עבור לקוחות פרטיים, עסקיים, מוסדות ומפעלים, בעומקים של עד 60 מ' ובקטרים גדולים. כלל משאיות השאיבה מצוידות בלחצים גבוהים ובכל סוגי הדיזות לניקוי ושאיבת כלל האלמנטים כמו שורשים, שומנים, אבנים חול וחומרים נוספים אשר גורמים לסתימות והצפות. טיפול מיידי בבעיה, ותחזוקה שוטפת כאמור, יכולים לסייע לכם להחזיק את מערכת הביוב מתפקדת, יעילה ובנויה לאתגרים הפוטנציאליים שיגיעו.

למה כדאי לבחור דווקא בחברת עג'י?

חברת עג'י – הבחירה הנכונה

אנו נשמח לתת שירות ולספק לכם ייעוץ מניסיוננו הרב. מכיוון שברשות החברה מעל 20 משאיות ביוביות ייעודיות וחדשניות לשאיבה מהירה ומתקני שאיבה בעלי דיזות עוצמתיות, הפתרונות אותם נוכל לספק יוכלו להיות מהירים ויעילים, כך שתוכלו לחזור לשיגרה באופן המהיר ביותר. כאשר מדובר בסתימות ובעיות ניקוזים, אין אפשרות להמשיך בשיגרת החיים או העבודה, מכיוון שבעיה זו עלולה להחמיר ולמעשה משביתה את כלל מערכות המים והפונקציות השונות.

בחברת עג'י, תוכלו להינות מצוות מקצועי ואדיב הכולל נהגים מיומנים בעלי תודעת שירות גבוה. מקצוענותנו עמדה במבחנים רבים, שעליהם תוכלו לשמוע מלקוחותינו הרבים והמרוצים ברחבי הארץ. אנו פועלים על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר הנהוגים בתחום כמו תו תקן ISO 9001 ומקפידים על כך שהפסולת תועבר למקומות מורשים וייעודיים במטרה לשמור על סביבה ירוקה.

לייעוץ ומידע נוסף על שירותי שאיבת ביוב, פנוי אלינו עוד היום >>>